субота, 14 травня 2016 р.

Унікальний проект юних винахідників

Машина проїхала -- струм з'явився. Такий унікальний спосіб одержання альтернативної електричної енергії запропонували  двi школярки з Житомира!
Дiвчата  запропонували технiчний пристрiй, який можна впровадити на автомобільних трасах. Суть його вкрай оригiнальна та практична -- вироблення електроструму транспортом, що проїжджає дорогою. А  надихнули дівчаток на створення такого пристрою - рекламнi щити, яких нинi багато вздовж дорiг.
Освітлюються зазвичай такі щити щляхом їх під'єднання до  електромережi. А тому в школярок виникла ідея впровадити альтернативні види енергії з метою економії енергоресурсів.
Після певних міркувань,  дівчатам спало на думку застосувати п'єзоелементи. Це пристрої, що базуються на використаннi ефекту п'єзоелектрики. Вiдкрили це явище ще у 1880 роцi брати Кюрi. Суть його в тому, що пiд час стискання таких елементiв у результатi їх деформацiї виникає електричний струм. Тому було прийнято рішення: деформацiю, яка виникає під час руху автомобіля дорожним полотном, передавати на п'єзоелемент, в якому виникає електричний струм.
 Дiвчата зробили розрахунки та визначили, що за годину на жвавiй дорозi повз щит проїздить понад 1000 авто. Кожен такий проїзд -- це стискання п'єзоелемента. Вiдтак за добу пристрiй може накопичити два кiловати енергiї. Цього цiлком досить, щоби освiтлювати вночi бiлборд. Такi п'єзоелементи можуть слугувати й вуличними лiхтарями. Або освiтлювати дорожнi знаки. Таке джерело струму цiлком автономне й екологiчно чисте. П'єзоелемент можна встановити пiд основу щитiв чи стовпiв.
Унiкальна технiчна розробка житомирських школярок вибороло перше мiсце на всеукраїнському конкурсi юних винахiдникiв. Iдеєю серйозно зацiкавилися депутати Київради, залишається впровадити її в життя. Тож такi установки можуть з'явитися на автомобільних дорогах.
Детально читайте на сайті

Немає коментарів:

Дописати коментар