субота, 26 березня 2016 р.

"Електрична" дорога TEV

"Електрична" дорога - це щось нове... Але читачі, які постійно в курсі новин автомобільного світу мабуть володіють інформацією про існування таких трас, хоча й незначної протяжності (про це далі). Новина про реалізацію ідеї побудови "електричної" дороги стосуються Британії.
 До 2017 року у Британії планують побудувати першу експериментальну дорогу з електричною металевою смугою, яка заряджатиме електромобілі на ходу.
Електричну трасу зведуть у рамках проекту TEV (Tracked Electric Vehicle).

Як зазначають розробники, по електричній дорозі TEV можна буде їздити на електромобілі значно швидше і набагато безпечніше, ніж на самому високотехнологічному сучасному авто.
Ініціатори проекту запевняють, що електродороги у порівнянні зі звичайними коштуватимуть у 30 разів дешевше.
«Проект передбачає автономне управління машиною, - пояснюють фахівці. – Водію необхідно буде лише ввести код пункту призначення, решту візьме на себе комп’ютер – перевірить здатність авто подолати електричний шлях, стежитиме за дистанцією між машинами на дорозі та контролюватиме швидкість». Мабуть приємно вражає така перспектива водіїв.
Однак, на думку експертів, британському проекту буде нелегко проторувати шлях. Чому??? Як зазначає керівник аналізу сучасного транспорту Bloomberg New Energy Finance Колін Маккеррачер, впровадження інфраструктури, необхідної проекту TEV, потребує величезних витрат, а також неабияких зусиль, аби переконати автовиробників універсалізувати стандарт зв'язки електромобіля з дорогою.

Цей принцип передачі електрики від дороги до автомобіля вже використовується на дванадцяти кілометрах електричної траси, відкритої у 2013 році у південнокорейському місті Кумі, а також лежить в основі проекту системи електричних доріг The Slide-in Electric Road System, який розроблявся шведським концерном Volvo Group. Однак, багато лунає критики щодо впровадження таких трас. Час розсудить усі за та проти.
За даними Bloomberg, торік попит на електрокари збільшився на 60%, а у поточному році - має зрости на 46%. При цьому у Китаї, США, Японії, Нідерландах, Великобританії, Франції, Німеччині і Норвегії наразі налічується всього 160 тисяч зарядних станцій.

За матеріалами сайту

Немає коментарів:

Дописати коментар