середа, 2 березня 2016 р.

Ультратонкі сонячні батареї

 
Вчені з Массачусетського технологічного інституту (MIT) в США представили найтонші і легкі сонячні батареї з коли-небудь створених людиною. Панелі мають настільки малу вагу, що можуть триматися на поверхні плівки мильної бульбашки.
Товщина мініатюрних батарей становить всього два мікрометри – це в 50 разів тонше, ніж людський волос. При цьому інноваційні батареї мають рекордний показник потужності вироблюваної енергії по відношенню до своєї ваги. Так, один грам батарей може виробляти до 6 Вт енергії, тоді як сучасні сонячні панелі мають аналогічний показник на рівні 15 Вт на кілограм, тобто вони приблизно в 400 разів менш ефективні.
Сучасні сонячні батареї багато важать через особливості технології їх виготовлення, які вимагають високих температур і агресивних хімікатів. Сьогодні сонячні панелі, як правило, наносяться на скляну підкладку і покриваються захисним матеріалом вже після свого виготовлення.
Ключем до створення сонячних батарей настільки маленького розміру стала розроблена вченими технологія, при якій панелі “вирощуються” у вакуумній камері при кімнатній температурі вже разом з підкладкою і захисним матеріалом. В якості підкладки, на яку наноситься світлопоглинаючий матеріал, виступив парилен – поширений полімер, який часто застосовується для захисту мікросхем і медичного обладнання.


Парилен за своїми властивостями чимось нагадує харчову плівку, хоча має в 10 разів меншу товщину.
 В якості світлопоглинаючого матеріалу вченими була використана речовина під назвою DBP. За словами дослідників, технологія дозволяє створювати сонячні панелі і з інших матеріалів, які зможуть забезпечити більшу ефективність батарей.
Створені ученими мініатюрні сонячні батареї можуть бути нанесені практично на будь-яку поверхню – від одягу і ноутбуків до літаків і наносупутників (супутник від 1 до 10 кг).


 Маленька вага і товщина інноваційних батарей дозволяють використовувати їх практично в будь-якій області електроніки. Однак, як розповіли автори технології, до її впровадження у виробництво повинно пройти ще як мінімум кілька років.

За матеріалами сайту

Немає коментарів:

Дописати коментар